Úvod > Závodění
O víkendu se sešlo 6 týmu na již druhém závodě Czech Team Racing Series 2002.

Team racing, neboli závod družstev je divácky velmi atraktivní disciplína a proto si vybrala pro druhý závod Český yacht klub, který sídlí na pražském nábřeží přímo pod Vyšehradem.

Ačkoliv předpověd počasí nebyla příznivá, tak od sobotní rána foukal ideálni vitr a mohlo se začít závodit. Již v prvním kole, kde se dvakrát utkal každý s každým, bylo k vidění množství velmi atraktivní souboje plných zvratů. Takticky velmi zajímavé byly rozjížďky mezi favorizovanými týmy RODOP a Hot tubs. Tým RODOP v prvním kole zaváhal pouze jednou, právě ve vzájemném souboji s Hot Tubs a zvítězil v prvním kolem před Hot tubs. Za těmito dvěmi týmy se vytvořila vyrovnaná skupinka tří týmů Europe, Porod a Skin team. Po odjetí prvního kola, které trvalo až do pozdních večerních hodin byly závodníci pozváni do atraktivních prostor Yacht clubu RODOP, kde stravili pěkný společenský večer.

V neděli ráno počasí opět nezklamalo a k příznivému větru se tentokrát přidalo i sluníčko. V druhé kole byli týmy podle výsledku nasazeni do vyřazovacího pavouku. Největším překvapením bylo hned na počátku výhra Skin teamu nad týmem Porod v poměru 2:1 a jejich postoupil do semifinale. V semifinale již úřadovali přímo nasazené týmy RODOP a Hot tubs, které oba hladce postoupili přes týmy Europe a Skin team do finále. Třetí místo nakonec uhájil tým Europe, který vynikal zejmána svojí rychlostí.

Finále se jelo na tři vitězné rozjižďky, což slibovalo pěknou podívanou, ale také vysoké psychické a fyzické vypětí obou týmů. Všechny rozjížďky se byli velmi vyrovnané a pořadí se měnilo každou minutu. Tým Hot tubs prokazoval svou vyrovnanost startů a téměř vždy měl lépe rozjetou rozjižďku, Během rozjíždky se však ukázala větší zkušenost a sehranost týmu RODOP, takže po dvou rozjižďkách vedl již 2:0. Ve třetí rozjížďce měl tým RODOP již od počátku velmi dobrou pozici, a zdálo se, že tato rozjížďka bude poslední, ale Hot tubs se nevzdali a v několika soubojích přinutili tým RODOP k několika chybám a tuto rozjížďku vyhráli a změnily stav serie na 2:1. Ve čtvrté rozjížce se již tradičně vydařil start týmu Hot tubs a ještě na poslední bójce se jim dařilo držet vítěznou kombinaci, ale tým RODOP ukázal, v čem je jich síla a takticky vydařeným dojezdem rozhodli na posledním úseku o vítězství v této rozjížďce a zároveň zaslouženě vyhráli v poměru 3:1 celý závod (ze 17 rozjížděk prohrál pouze 3).
Poslední závod Czech Team Racing Series 2002 se pojede příští víkend (27.-28.4.) na Brněnské přehradě v areálu Lodnich sportu Brno. Tento závod je také předposlední nominační závod na Mistrovství světa, které se jede v únoru 2003 na Novém Zélandu. Pokud opět vyhraje tým RODOP, tak si již v předstihu zajisti první nominační místo.