Úvod > Závodění
Michael Maier vybojoval pro české jachtaře druhé místo na hrách v Pekingu

12. července - Cascais (Portugalsko) - Michael Maier vybojoval na světovém šampionátu v Portugalsku pro Českou republiku druhé účastnické místo na olympiádě v Pekingu.

Zkušený reprezentant obsadil na regatě v Cascais dvacáté místo ve třídě Finn a v redukovaném pořadí podle zemí se dokázal dostat mezi nejlepší devatenáctku, která si zajistila účast v Číně.

Patnáctému muži z olympijských her v Aténách se vydařil především začátek šampionátu, kdy v prvních dvou rozjížďkách obsadil příčky v nejlepší desítce. V dnešní medailové rozjížďce pak splnění kritérií pro Peking v klidu kontroloval a připojil se k Martinu Trčkovi, který vyjel účastnické místo ve třídě Laser.

Michal Hrubý dokončil regatu Finn na 29. příčce, Rudolf Lidařík skončil pětašedesátý. Titul světového šampiona získal Rafael Trujillo ze Španělska. V třídě Yngling vyhrála trojice Britek Sarah Aytonová, Sarah Webbová a Pippa Wilsonová.

Výsledky:
Finn: 1. Trujillo (Šp.) 22 bodů, ...20. Maier 86, 29. Hrubý 111, 65. Lidařík (všichni ČR) 172.
Yngling: 1. Aytonová, Webbová, Wilsonová (Brit.) 41.