Proto byla začátkem května otevřena nová základna SeaHelp ve Splitu. Šéf SeaHelp Wolfgang Dauser k tomu dodává: "V minulých letech se ukázalo, že v této oblasti se vyskytuje poměrně dosti případů zásahů. Abychom mohli poskytovat ještě rychlejší pomoc museli jsme reagovat otevřením nové základny ve Splitu"
Dojezdový čas zásahových lodí SeaHelp je v průměru 35 minut. To vyplývá z ročních statistik a jedná se tudíž o teoretický údaj. Ve skutečnosti se většina zásahů odehraje v blízkosti pobřeží, kde trvá cca 10 minut, než pomoc dorazí na místo. V regionu mezi Rogoznicí a Makarskou a ostrovy Brač, Hvar a Vis však vzhledem ke vzdálenostem bylo potřeba pro zkrácení dojezdových časů otevřít novou bázi. Ta se od nynějška tedy nachází v maríně Spinut.
SeaHelp v místě zastupují dva pracovníci, kteří vodní sporty mají doslova v krvi. Nediljko Kuic i Bosko Kikovic jsou oba vlastně profesionálové. Nediljko Kuic, vzděláním trenér který vedl chorvatský národní veslařský klub a Bosko Kikovic, který pracoval jako kormidelník na trasách Jadrolinie, jsou oba plně teoreticky i prakticky připraveni poskytnout členům SeaHelp potřebnou asistenci.
Snad i proto nebylo čemu se divit, když začátkem května, hned po nástupu do nové funkce bravurně zvládli svůj první zásah. Nedijlko Kuic, který je kromě toho také nadšeným amatérským fotografem a filmařem zásah zachytil na video. Otázkou ale zůstává, jaké záběry GoPro kamera - nyní defaultně montovaná na všechny zásahové lodě SeaHelp - zachytí v budoucnu. Záběry z kamer si můžete prohlédnout
zde.