Úvod > Závodění
Česká reprezentace na MS ve třídě Finn.

23. července - Ve Splitu se na MS ve třídě Finn sešli druhý červencový týden ti nejlepší závodníci z celého světa. Naše reprezentace si pochvalovala dobré povětrnostní podmínky a skvělou organizaci závodu.

Michael MaierDánský jachtař Jonas Högh-Christensen se stal mistrem světa v olympijské třídě Finn. Světová jednička vyhrála jubilejní padesátý ročník regaty nazvané Zlatý pohár před Emiliosem Papathanasiuem z Řecka. Bronzovou medaili za třetí místo získal Brit Edward Wright.

Michal Hrubý, Ruda Lidařík, Petr ZajíčekHögh-Christensen v sedmi z osmi rozjížděk neskončil hůře než šestý a škrtl si nepovedenou šestou jízdu, v které dojel třiatřicátý. "Jezdil jsem velmi stabilně celou regatu, to rozhodlo," řekl šampion.

Tomáš VikaNejlepším z českých reprezentantů byl tradičně Michael Maier. Letošní mistr světa mezi veterány obsadil ve Splitu 22. místo. Brněnský závodník Rudolf Lidařík skončil celkově pětatřicátý. Michal Hrubý musel kvůli zranění ze závodu v šesté rozjížďce odstoupit.

Michael Maier po startuZároveň se ve Splitu jelo i MS juniorů a na osmém místě skončil sedmnáctiletý Tomáš Vika. V celkovém pořadí obsadil 61. místo.