Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Závodění
Lenka Šmídová obsadila na regatě v Itálii druhé místo

LAGO GARDA Lenka Šmídová obsadila na regatě olympijských tříd na jezeře Garda ve třídě Evropa druhé místo. Další český reprezentant Michal Maier skončil ve třídě Finn jedenáctý.

Šmídová, vedoucí závodnice Světového poháru ve své kategorii, prohrála jen s Larissou Nevjerovovou, která reprezentuje Itálii. Třetí skončila Běloruska Taťjana Drozdovská. Seriál regat Eurolymp zastřešuje Mezinárodní jachtařská federace (ISAF). Šmídová se připravuje na třetí díl Světového poháru, který začne 24. dubna ve francouzském Hyeres. Předchozí dvě regaty v Melbourne a v Miami vyhrála.

Výsledky:

Muži - třída Finn: 1. Kuret (Chorv.), 2. Ainslie (Brit.), 3. Zeilhuis (Niz.), ...11. Maier (ČR)
Ženy - třída Evropa: 1. Nevrejevová (It.), 2. Šmídová (ČR), 3. Drozdovská (Běl.).