Úvod > Co nového?
Lenka Šmídová se počtvrté za sebou stala jachtařkou roku.

Rozhodli o tom delegáti konference českých jachtařů, která se dnes sešla v Praze. Ti tak ocenili výkony české reprezentantky, která v loňském roce několik měsíců vedla ve světovém žebříčku své třídy, zvítězila ve dvou regatách Světového poháru a na mistrovství světa v olympijských třídách sahala po bronzové medaili.

Veškerou přípravu v loňském roce již Šmídová směřovala k olympijským hrám v Aténách, na které se již dříve kvalifikovala a kde by ráda získala některou z medailí. Na loňské předolympijské regatě v Řecku skončila těsně pod medailovými místy čtvrtá. Letošní sezonu pak zahájila vítězstvím na regatě SP v Miami, kde ve třídě Evropa zopakovala své loňské prvenství. Druhé místo v anketě Jachtař roku 2003 obsadil Michael Maier, závodník v rovněž olympijské třídě Finn. Ten v loňském roce přidal do své sbírky úspěchů další kvalifikační místo pro český jachting na příští olympiádě a také titul mistra republiky. Třetí příčka patří posádce kormidelníka Tomáše Musila a kosatníka Jana Daňka, která vloni vybojovala mistrovský titul ve třídě 470 a o účast na olympiádě stále ještě usiluje.