Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod>Kurzy praktické plavby na plachetnici a motorovém člunu

KURZY PRAKTICKÉ PLAVBY NA PLACHETNICI A MOTOROVÉM ČLUNU 

NOVĚ: Ke každému objednanému a zaplacenému praktickému kurzu sleva 1500,- na pronájem lodě podle vlastního výběru od společnosti BOATAROUND.

Co se na kurzu naučíte:

  • příprava plavby
  • plavba s ohledem na vliv proudění vody, vítr, hloubku vody pod kýlem,
  • odvázání a odplutí, a vyvázání plavidla, zakotvení, odplutí z kotviště, plutí v před a vzad, obrat po proudu, obrat proti proudu,
  • proplavení plavební komorou - vplutí, vyvázání, vyplutí,
  • manévrování v přístavu

 

Pro plachetnice navíc:

  • příprava takeláže na plavbu
  • ovládání pomocí plachet
  • refování, používání otěží výtahů a navijáků, optimální tvar plachet, nastavení plachet při různých režimech plavby.
  • Technika plavby - ostře proti větru, obrat proti větru a po větru, plutí na boční, zadní vítr, obeplouvání návětrné a závětrné bóje, křižování proti větru. Po zvládnutí základů možnost předvést pokročilé manévry pod plachtami..

 

Popis kurzu:
Po krátkém úvodu a odplutí z přístavu proběhne ověření stávajících znalostí a uvedení do souladu s požadovaným standardem. Podle znalostní úrovně účastníků následuje výklad a procvičování jednotlivých prvků do jejich zvládnutí. Kurz začíná v 10,00 a probíhá 8 hodin za každého počasí s výjimkou jeho extrémních výkyvů. V poledne je krátká přestávka na oběd, pro urychlení vezměte jídlo a pití s sebou.

Místo konání - podle dohody. Doporučené vybavení - doporučuji kvalitní nepromokavé speciální oblečení na loď, případně pohodlné běžné oblečení podle aktuální předpovědi počasí. Pamatujte na ochranu před sluncem - pokrývka hlavy a brýle + ochranné krémy. Účastníci nemusí být držiteli průkazu VMP. Předpokladem je pouze loď vybavená pro plavbu s platným technickým osvědčením.

Kurz je vhodný také jako příprava pro zkoušku Ověření praktických znalostí" která je nutná pro přihlášení k testům VMP na Státní plavební správě či jako refresh" před plavbou na moři.

Instruktor: Petr Zajíček, petr@lode.cz instruktoři Lode.cz

Cena kurzu: 1.800,- vč. DPH (1.487,60 bez DPH) za účastníka, min. jsou dva účastníci, maximum čtyři, podle typu lodě. Tato cena platí v případě vlastní lodě. V případě použití našich lodí účtujeme navíc 1.000,- Kč.  Kurzovné je rozděleno na dvě části - zálohu 800,- převodem na účet na výzvu pořadatele a doplatek 1.000,- na místě. Cena zahrnuje instruktora při plavbě na Orlíku. V případě požadavku na jiné vody je účtováno dopravné 10,- Kč/km. V ceně nejsou pohonné hmoty do lodě a případné další poplatky. Ty hradí účastníci sami.


Registrace a souhlas se zpracováním osobních údajů:

Registrovat se ke zkoušce a rezervovat si termín můžete zde. Registrací na kurz zároveň dáváte firmě Lodě, s.r.o. souhlas se zpracováním osobních údajů.

 

Více info: petr@lode.cz